ציוד לחתולים – איך לגדל חתולים בבית

הציוד המתאים הוא המפתח לגידול חתול שמח ובריא. בראש ובראשונה, תזדקקו לארגז חול, עמוד גירוד, קערות מזון ומים, צעצועים ומיטה נוחה עבור החתול שלכם.

ארגז חול לחתולים

ציוד חיוני לכל חתול, שגר בדירה ללא חצר הוא ארגז החול. רצוי להחזיק לפחות ארגז חול אחד לכל חתול, ואם יש לכם מספר קומות בבית, ספקו ארגז חול בכל קומה. הארגז צריך להיות גדול מספיק כדי שהחתול יתאים בנוחות פנימה. גריפה וניקוי קבוע של ארגז החול יכול לעזור לשמור על היגיינה ולמנוע ריחות לא נעימים. בנוסף, תוכלו להוסיף חומר מנטרל ריחות לארגז חול.

ציוד לגירודים

גירוד היא התנהגות טבעית לחתולים. הם עושים זאת כדי למתוח את גופם, לחדד את הטפרים ולסמן את הטריטוריה שלהם. עמוד גירוד או עץ חתול מספקים לחתול שלכם מקום ייעודי לשרוט, וחוסכים מהרהיטים והשטיחים שלכם את הנזק הפוטנציאלי. בחרו עמוד גירוד גבוה מספיק כדי שהחתול שלכם יוכל להימתח במלואו, בנוסף הקפידו כי הוא יציב דיו כדי למנוע התהפכויות.

המלצות לגידול חתול בבית ללא חצר

גידול חתול בתוך הבית יכול להיות חוויה מהנה, בתנאי שיוצרים עבורו סביבה מגרה. חתולים הם סקרנים באופן טבעי וזקוקים לגירוי נפשי ופיזי כדי להישאר מאושרים ובריאים.

העשרה סביבתית

העשירו את סביבת החתול על ידי מתן גירויים שונים. צעצועים כמו קונג לחתול, משחק חכה עם עכבר ואפילו עצי חתול ומתקני טיפוס. כל אלו יכולים להציע פתרון יעיל וטוב על מנת לבדר את החתול שלכם לאורך היום. החלפה קבועה של הצעצועים יכולה לשמור על סביבה מעניינת ומושכת עבור החתול.

פעילות גופנית סדירה

חתולים זקוקים לפעילות גופנית סדירה כדי לשמור על בריאותם. משחק אינטראקטיבי עם צעצועים, מצביעי לייזר או שרביטי נוצות יכולים לשמור על החתול שלכם פעיל. יצירת חללים אנכיים עם מדפים או עצי חתול יכולה גם לספק הזדמנויות קפיצה וטיפוס.

חול חתול

חול לחתולים ממלא תפקיד חיוני בניהול הפסולת של חתולים החיים בבית. חשוב לבחור את סוג החל המתאים לנוחות החתול ולשמירה על הניקיון בבית.

סוגי חול חתולים

  • חול פשוט – חול נקי, ללא תכונות מיוחדות, אך שומר על בריאות החתול להבדיל מחול בחצר. העדיפות היא לשים אותו במרפסת משום שהוא מאוד מלכלך. נחשב לחול הזול ביותר.
  • חול חתולים סופג (לא מתגבש) – כשמו כן הוא. יש לו יכולת ספיגה גבוהה של נוזלים על מנת לנטרל את ריחות השתן של החתול. זול יותר מחול חתולים מתגבש ויש להחליפו אחת לשבוע. ישנם סוגים מספר סוגים של חול סופג: חצץ סופג, חול קריסטלי וחול שבבי עץ סופג.
  • חול חתולים מתגבש – מגע של שתן עם החול מייצר גוש מוצק וכך החול מסביב נשאר נקי. מסייע בשמירת ארגז חול נקי וריחני יותר ומונע טרחה של החלפת חול מידי שבוע, כך מאפשר ניקוי מהיר וקל של הארגז. הוא אמנם יקר יותר, אך נדרשת ממנו כמות קטנה. מעבר לכל, חשוב להקפיד על ניקיון הארגז אחת לחודש. מבין הסוגים הרבים של החול המתגבש תוכלו למצוא  חול שבבי עץ מתגבש, חול אורגני וגם חול העשוי מפולי סויה.

שירותי טיפוח

למרות שחתולים מטפלים בעצמם, כמה היבטים של טיפוח, כמו גיזום ציפורניים, ניקוי שיניים וצחצוח פרווה, יכולים להיעשות באופן מקצועי. טיפוח קבוע עוזר לשמור על בריאות העור והפרוות של החתול שלכם, מפחית כדורי שיער, ואף יכול למנוע מחלות שיניים.

לסיכום, גידול חתול ללא חצר אפשרי לחלוטין עם הציוד והגישה הנכונה. ודאו שיש לכם פריטים חיוניים כמו ארגז חול ועמוד גירוד, שמרו על הסביבה של החתול שלכם מעורבת, ואל תשכחו שירותי חיות מחמד מקצועיים לטיפוחו.

הירשמו לניוזלטר שלנו!

Our gallery

דילוג לתוכן