מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מחשב השקיה?

Farmer using tablet computer in cornfield with irrigation system

השקיה היא היבט חשוב מאוד בגינון. חשוב להבין מה אתה צריך לפני שבוחרים מחשב השקיה.

מה עליי לבדוק לפני הבחירה?

מחשבי השקיה משמשים כדי לעזור להשקות צמחים וגידולים. הם משמשים לשליטה בכמות המים המועברת לצמחים ולגידולים. זה יכול לעזור לחסוך לך כסף בטווח הארוך על ידי חיסכון בעלויות ההשקיה, כמו גם למנוע בעיות הקשורות להשקיה כגון השקיית יתר ותת השקיה.

יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שקונים מחשב השקיה. אלו כוללים:

– איזה סוג של מערכת אתה צריך? האם אתה רוצה מערכת עצמאית או רשת?

– כיצד יחובר מחשב ההשקיה?

– באיזו תדירות ייעשה בו שימוש? אם זה הולך לשמש רק מדי פעם, אז אולי לא תזדקק למערכת יקרה. עם זאת, אם זה ישמש אותך לעיתים תכופות, רצוי לחפש מערכת איכותית יותר.

סוגי מערכות השקיה

צורת ההשקיה הנפוצה ביותר היא מערכות ספרינקלרים המשמשות לרוב עבור מדשאות, גינות ירק, פרחים, עצי פרי ואזורים אחרים בהם יש צורך להשקות צמחים בתדירות גבוהה. סוגים אחרים כוללים מערכות השקיה בטפטוף המשמשות לחקלאות בקנה מידה קטן או גינון הידרופוני וכן ממטרות מרכזיות המשמשות לרוב בפעולות חקלאות בקנה מידה גדול כגון שדות אורז או שדות קני סוכר.

דרך חיבור מחשב ההשקיה

מערכת ההשקיה היא חובה לכל חצר וגינה. זה עוזר לצמחים לגדול ולהישאר בריאים. אבל, זה לא תמיד יכול להיות דולק כל הזמן. הפתרון הטוב ביותר יהיה התקנת קו מחשב שיכול לשלוט על מערכת ההשקיה מרחוק, אך זו אינה אופציה עבור רוב בעלי הבית.

ישנם מקרים רבים שבהם אנשים רוצים לדעת מה שלום הצמחים שלהם בבית או אם הם צריכים מים או לא, אבל הם לא רוצים לצאת החוצה ולבדוק אותם ידנית. זה המקום שבו WiFi או קווי אינטרנט השקיית מחשב מועיל.

תדירות שימוש במחשב השקיה

תדירות השימוש במחשב השקיה תלויה בגודל החווה ובכמות המים הדרושה לה. אדם אחד עשוי להשתמש במחשב השקיה פעם בשבועיים ואילו אדם אחר עשוי להשתמש במחשב השקיה כל יום.

Sorghum crops plantation irrigation

הירשמו לניוזלטר שלנו!

Our gallery

דילוג לתוכן