כל מה שלא ידעתם על עבודות מנוף

מנופים עובדים לצד בני אדם כבר למעלה מ-2,500 שנה לבניית ערים ושכונות. היכולת להרים חומרים וציוד כבדים אפשרה לנו לבנות מבנים שמגיעים לשמיים. יש כל כך הרבה היסטוריה ומנגנונים מדהימים המנצלים את חוקי הפיזיקה במכונה הזאת שבאמת בזכות מנופים הגענו לקדמה שאנחנו מכירים היום. רוצים לדעת עוד? כל מה שלא ידעתם על עבודות מנוף.

מה זה מנוף

מנוף הוא מכונה המשמשת להרמה והובלה של משאות כבדים, מכונות, חומרים וסחורות למגוון מטרות. הם משמשים בכל מגזרי התעשייה השונים, מבנייה לייצור ועד לבניית ספינות והעמסת חומרים. מנופים נפוצים מכיוון שהם נחוצים לבניית גורדי השחקים שאנו רואים לעתים קרובות כל כך בערים שלנו כיום.

איך מנופים עובדים

מנופים מנצלים את חוקי הפיזיקה להרמת חפצים כבדים במיוחד. אלומת המנוף מאוזנת בנקודה הנקראת נקודת המשען, היא מאפשרת למנוף . להרים חפצים כבדים בכוח קטן יחסית. נקודות חלוקת הכובד והמשקל בצורה מאוזנת מאפשרת למנוף להרים הרבה יותר ממשקלו.

מנופים ניידים

אמנם יש כל כך הרבה יכולות משקל, סוגים ופונקציות שונות עבור מנופים, אבל יש כמה כאלה נפוצים בתעשיית הבנייה. הובלות עם מנוף נייד – ניתן להזיז סוג זה של מנוף לפי הצורך. מנופים ניידים משמשים לרוב לבנייה כללית ולקירוי. הם חזקים מספיק כדי להעביר חומרים וציוד תוך שהם בעלי יכולת תזוז.

מנופים גורדי שחקים

כשרוב האנשים חושבים על מנופים זה מה שהם חושבים עליו. סוג של מנוף איזון – עגורני מגדלים מותקנים בקרקע ומשמשים לניוד ונשיאת חומרים כבדים למרחקים ארוכים יותר. הם משמשים לרוב בעת בניית מבנים גבוהים. יש לכם יכולת התרחבות מרשימה המאפשרת להם לבנות את עצמם לגובה תוך כדי בנייה. כשמגיעים לגובה מסויים מוסיפים עוד חלקים למנוף וככה דואגים שתמיד הוא יגבה.

הפעלה בטוחה של מנופים

בטיחות פעולת המנוף היא ייחודית לחלקי ציוד אחרים מכיוון שהמכונה עצמה אינה זזה. עם מנופים, המפעיל נמצא במצב קבוע והחומר עצמו הוא שזז. בעוד שהמפעיל צריך להשתמש שיטות עבודה מומלצות להרמה והובלה של חומרים, על הקבלנים להיות זהירים ולעבוד בתקשור ובשיתוף פעולה מלא עם המנופאי.

הירשמו לניוזלטר שלנו!

Our gallery

דילוג לתוכן