כך תשמרו על הריהוט בבית

השקעה ברהיטים איכותיים היא דבר אחד, אך שמירה על אורך חייהם היא דבר אחר. ריהוט הבית אינו זול, וכדאי לשמור על ההשקעות האלו שהן הוצעה משמעותית לכל משק בית, כדי שיעמדו במבחן הזמן. במדריך זה, נעבור בין כמה טיפים וטריקים שימושיים לטיפול בריהוט בבית, תוך תשומת לב מיוחדת לתחזוקה של ריפוד כורסא וספות.

טיפול יומי ברהיטים

ללא קשר לסוג הרהיט שברשותכם, להלן כמה שיטות כלליות שיכולות לעזור לשמור על האיכות לשהם ולהאריך להם את תוחלת החיים. ראשית, יש להרחיק את הרהיטים מאור שמש ישיר כדי למנוע שינוי צבע וייבוש. צריך גם לנקות את הרהיטים שלכם באופן קבוע עם מטלית רכה ויבשה כדי להסיר אבק ולהימנע מהצטברות של לכלוך. כמו כן, במידה ומשהו נשפך על הריהוט, צריך לנקות אותם מיד כדי למנוע כתם שיהיה אחר כך קשה להסיר. כך נטפל בריפוד כורסאות וספות:

טיפול בכורסאות:

שאיבת אבק

שאיבת אבק קבועה של כורסאות יכולה להסיר חלקיקי אבק ואלרגנים המוטבעים עמוק בתוך הבד. הקפידו להשתמש במברשת רכה כדי למנוע פגיעה בסיבי הריפוד.

ניקוי נקודתי

אין דבר כזה כורסא שלא נשפך עלייה משהו בטעות. אז כאשר זה יקרה לכם – תצטרכו לנקות את הבד במיידי עם מטלית נקייה ויבשה כדי לספוג כמה שיותר נוזלים. שימו לב! יש להימנע משפשוף או קרצוף, מכיוון שהדבר עלול לגרום להתפשטות הכתם או להתפרקות הבד.

ניקיון מקצועי

ריפוד כורסאות חדשות הוא מאסט בבית! אם הריפוד של הכורסה שלכם מתחילים להיראות מעט מלוכלכים או שהצטברו בהם כתמים עקשניים, אולי הגיע הזמן להזמין ניקוי מקצועי. למנקים מקצועיים יש את הציוד והמומחיות המתאימים לניקוי עמוק של הריפודים מבלי לפגוע בהם.

טיפול בספות:

הספה היא הכוכבת של כל סלון, אבל היא עשויה להיות גם הרהיט המאתגר ביותר לניקוי. אם אתם מעוניינים לא מעוניינים להזמין איש מקצוע ורוצים לנקות את הספה בעצמכם, אז אלו הדברים שאתם צריכים לנסות:

שאיבת אבק והברשה

כמו בכורסה, התחילו עם שאיבת האבק של ריפוד ספות בבית באמצעות חיבור מברשת רכה. תהליך זה עוזר להסיר אבק ולכלוך מהבד.

הסרת כתמים

עבור טיפול בכתמים, יש למרוח חומר ניקוי בד עדין בהתאם להוראות היצרן. צריך תמיד, תמיד, תמיד(!) לבדוק תחילה את החומר וההשפעה שלו על הבד באזור נסתר כדי לוודא שהחומר לא יתעוות או יפגע בבד.

טיפול בכרית

אל תשכחו את הכריות! סובבו והפכו אותן באופן קבוע כדי להבטיח בלאי אחיד ולהאריך את חייהם.

לסיכום

טיפול ברהיטים היא פעילוץ סטנדרטית בשמירה על האסתטיקה של הבית. למרות שזה עשוי להיראות כמו כאב ראש, זה מאוד חשוב כי תחזוקה קבועה יכולה להאריך את חיי הרהיטים שלכם, לשמר את היופי והתפקוד שלהם לשנים הבאות. תזכרו לטפל בנוזלים שנשפכים באופן מיידי, לשאוב ולנקות באופן קבוע את הספות והכורסאות, ובעת הצורך תוכלו תמיד גם לפנות אל אשני מקצוע כדי לנקות את הריהוט.

הירשמו לניוזלטר שלנו!

Our gallery

דילוג לתוכן