איך תדע לבחור את הקסדה הנכונה?

קסדות אופניים חשובות ויכולות להציל חיים, עברנו ממזמן את השלב שאנחנו חושבים שזה נראה מגוחך אלא מבינים את היתרונות הרבים. כיום קסדות מודרניות הןמתוחכמות מבחינה טכנית ומסוגננת בצורות יפות וצבעים. אז איך תדעו מה לבחור מתוך המגוון שיש? הנה מדריך ריך לבחור את הקסדה הנכונה . 

איך למצוא איזה גודל קסדה אתם צריכים

קל למצוא את הגודל הנכון של הקסדה עבורך וניתן לעשות זאת לבד תוך פחות מדקה. כל שעליכם לעשות הוא להשתמש בסרט מדידה, החלו בסביבות 2.5 ס"מ מעל הגבות שלכם על המצח. כעת מדדו את ההיקף המלא של ראשכם, תוך שמירה על סרט המדידה יציב ומעל האוזניים שלכם – השתמש במראה כדי לבדוק שהוא ישר.

גודל הקסדה

זהו החלק הרחב ביותר של הראש והמידה שעליה מתבססים גדלי הקסדה. ודאו שסרט המדידה מתאים וחזרו על המדידה כמה פעמים כדי להבטיח שהתוצאה מדויקת. מציאת קסדה המתאימה בצורה מושלמת חשובה ליעילות הקסדה בעת פגיעה וגם  ולנוחות כללית. רק לאחר המדידה תדעו איזה גודל אתם צריכים להזמין. 

אנטומיה של קסדת האופניים

ישנם אלמנטים רבים לקסדות האופניים המודרניות, תכונות עיקריות שיש לקחת בחשבון כוללות: אוורור – העיצוב, וגדלי פתחי האוורור, מערכת שמירה – סגנון רצועה בחלק האחורי של הקסדה כדי לשמור אותה במקומה, רצועת סנטר – שומרת על הקסדה במצב קבוע, ריפוד – כמות החומר המרופד בבטנה הפנימית של הקסדה. ריפוד נשלף מאפשר לכבס שיכול להיות חשוב לצורכי היגיינה ועוד.

הקסדה שלכם צריכה לאפשר ראייה טובה מסביב כמו גם הגנה.

הרצועות העליונות צריכות ליצור צורת 'V' ממש מתחת לאוזן, ועם הקסדה, אתם לא אמורים להכניס יותר משתי אצבעות בין רצועת הסנטר לסנטר שלכם. אזור האבזם והסנטר של הרצועה צריכים להתאים קרוב לצד התחתון של הסנטר לאחר ההידוק, אך לאפשר לכם לפתוח את הפה כדי לאכול חטיף אנרגיה או לשתות מים מהבקבוק.

תכונות בטיחות של קסדה

כפי שהוזכר קודם לכן, מחקר מתקדם בתעשייה הוביל ליצירת תכונות בטיחות חדשות לקסדה. אם חשוב לכם הבטיחות, ואנחנו מאמינים שכן אל תתפשרו.  טובות יעלו בהתאם אבל הם בסוף יצילו חיים. 

 

רוצים תמיד לדעת? >> mish-mish.org.il

הירשמו לניוזלטר שלנו!

Our gallery

דילוג לתוכן