איך לשבת נכון בעבודה

Confident asian 3D model creator sitting at desk with multiple monitors while working on CGI

מי היה מאמין, שאפשר להגיד כיום שגם עובדי משרד נמצאים בקבוצת סיכון. אין ספק שבתפיסת עולם העבודה, המשרד הוא סביבת העבודה הטובה ביותר. למרבה הפלא, ישיבה לא נכונה לאורך זמן, לא משנה כמה כסאות מנהלים תחליפו, והם חשובים מאוד, היציבה והמנח הגוף שלנו חשובים לא פחות. בואו נבין יחד איך יושבים נכון בעבודה.

כסאות מנהלים

בואו נתחיל מהדבר הבסיסי ביותר. כסאות מנהלים מהווים את היסוד לישיבה נכונה ומשם מתחילה כל התמיכה לגב התחתון שלנו. איך בוחרים כסא מנהלים? מיד בהמשך הכתבה ניתן דגשים לישיבה, שאי אפשר ליישם בלי כיסא מתאים.

שולחן עבודה

שולחנות עבודה לחלל משרדים חייבים להיות מותאמים לכסאות מנהלים שבחרתם להזמין לעובדים שלכם. על כיסאות אלו להיות תואמים בגובה שלהם למשטח העבודה של השולחן, כך שידיות המשענת לידיים יהיו בגובה השולחן. מיקום זה של כסאות מנהלים אל מול השולחנות יתנו לידיים שלכם מנח מושלם לעבודה על מקלדת ועכבר וכתיבה.

משענת מתכווננת

כסאות מנהלים מגיעים עם פונקציות התאמה אישית שלא הרבה כיסאות לעבודה משרדית מגיעים איתם. נצלו את פונקציות אלו כדי להתאים את גובה הכיסא לשולחן ולהתאים את זווית משענת הגב כך שתוכלו להישען אחורה באופן המקסימלי מבלי ליצור כיפוף בגב בזמן שאתם עובדים מעל השולחן.

מיקום הרגליים

בזמן ישיבה במשרד, שימו לב שיש לרגליים שלכם תמיכה. מה הכוונה? כפות הרגליים לא אמורות להתלות באוויר, אלא להישען על מוטות הגלגלים או להיעזר במוטות ההישענות שנמצאים בתחתית הכיסא. כן, בדיוק כמו בכסאות ברים.

דגשים לסיכום

ישיבה נכונה בסביבת העבודה שלכם תתאפשר בראש ובראשונה באמצעות כסאות מנהלים שנמצאים במשרד. כסא מנהלים לא חייב להיות שייך בהכרח למנהל כמובן. הקפדה נכונה על מיקום הגב ויציבה יתנו לכם אריכות ימים וגב בריא. בנוסף על כל אלו, חשוב מאוד לשלב מנח כתפיים נכון. כסאות מנהלי לא בהכרח יאפשרו זאת איך הם יוכלו לסייע. הקפידו על שחרור הכתפיים ויישור שלהן אחורה. שילוב של כל הנאמר בכתבה זו יסייע לכם מאוד במשך היום. 

Happy business person resting after work while sitting at his workplace at home

הירשמו לניוזלטר שלנו!

Our gallery

דילוג לתוכן